Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.12.2020 8:20:00

Reality mimo realitu?

Reality mimo realitu?

Milí sousedé, dokument s názvem Reality mimo realitu, který minulý týden odvysílala Česká televize, potvrzuje smutnou skutečnost. Pro nejmladší generaci dospělých je bydlení🏠v Praze v podstatě nedostupné👎.

A to nejen v podobě vlastního bytu, únosnou mez překročily i ceny komerčních nájmů.

Režisérka dokumentu Barbora Chalupová si z natáčení odnesla jednoznačný závěr: „Z bydlení se stala investiční komodita, je málo politické vůle k výstavbě sociálního bydlení.”

Jakkoli je současná situace bezútěšná, dovolím si s tímto názorem nesouhlasit. V diskusích s politiky na všech úrovních vnímám ochotu a chuť se problémem nedostupného bydlení intenzivně zabývat.

Cenově příznivé bydlení samozřejmě nepostavíme přes noc. Pevně ale věřím, se nám s pokračujícím úsilím podaří v dohledném čase vybudovat takový počet městských nájemních bytů, aby byly k dispozici nejen osobám s handicapem nebo ve strategických profesích, ale také pro absolventy nebo rodiny s malými dětmi. Tento nešťastný trend zkrátka musíme zvrátit.

Máte vy nebo vaše děti potíže s pořízením cenově dostupného bydlení❓Jakým způsobem tuto situaci řešíte❓
Své odpovědi mi prosím napište do komentářů pod příspěvek 👇👇👇

Dokument, který zmiňuji:
👉https://www.novinky.cz/…/reality-mimo-realitu-dokument-lici…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama