Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,64. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.12.2021 16:21:00

Shodu radní našli nad svým oblíbeným zdražováním

Shodu radní našli nad svým oblíbeným zdražováním

Komentář k včerejšímu jednání Rady zastupitelstva hl. m. Prahy

 Pražská radní Milena Johnová předložila svým koaličním kolegům na jednání Rady návrh záměru transformace Městské nemocnice následné péče a změny zřizovací listiny. Jde o projekt, nad kterým radní pro sociální oblast a zdravotnictví pracuje skutečně dlouho, a z některých rozhovorů do médií by se zdálo, že je to jeden ze stěžejních úkolů její gesce. Transformací má vzniknout mimo jiné prostor pro rozvoj chybějících druhů péče včetně adiktologie, paliativní péče atd.

Bohulibý projekt, dalo by se říct. K velkému překvapení zřejmě nejen paní radní Johnové bylo projednání tohoto materiálu přerušeno. A diskuze, která se k němu vedla, nebrala konce. Ostatní radní měli k tomuto návrhu celou řadu připomínek, ze kterých byla mnohdy paní Johnová evidentně rozladěná. Nedivím se, mnohé mohli mít už dávno vydiskutované předem, ne to řešit na Radě.

Celé toto představení považuji za opětovné selhání koaliční spolupráce. Každopádně nyní se bude čekat na vypořádání mnoha připomínek a návrh se vrací i na jednání Výboru pro zdravotnictví ZHMP.

Shodu ale radní našli nad svým oblíbeným zdražováním, prošel tak návrh obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odkládání komunálního odpadu z nemovité věci s pozměňovacím návrhem, spočívajícím v pověření k jednání s ministerstvy o podobě dotčeného zákona. Nepochybuji, že konkrétně o tomto bodu povedeme na prosincovém zastupitelstvu bouřlivou diskuzi. Primátor Hřib opět burácel cosi o špatném zákonu z dílny hnutí ANO. K němu se však pražská koalice mohla vyjadřovat od ledna, kdy vstoupil v platnost. Nechat to až na prosinec považuji za alibismus.

Diskuzi na zastupitelstvu očekávám i nad dalším návrhem obecně závazné vyhlášky o místním poplatku z pobytu, který zvyšuje stávající denní sazbu 21 korun na zákonné maximum 50 korun.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama