Ing. Ondřej Prokop

  • ANO 2011
  • Praha 11
  • územní plánování
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

29. 10. 2020 19:50:00

Zdražování bytů nebere konce!

Zdražování bytů nebere konce!

Milí čtenáři, zdražování bytů v Česku nezastavila ani koronavirová pandemie. Druhé čtvrtletí přineslo ↑ nárůst o víc než 7 % a ekonomové se shodují, že nás v blízké době změna k lepšímu rozhodně nečeká.

Co stojí za dalším vzestupem cen? Jednou z příčin je jarní propad stavební výroby, který prohloubil už tak velký bytový deficit.

Dalším faktorem je obrovský zájem o hypotéky, které jsou nyní díky nízkým úrokovým sazbám nebývale výhodné. Zdravotní sestry, hasiče, záchranáře, pečovatele a zástupce dalších profesí, jejichž nepostradatelnost si v dnešních dnech obzvlášť uvědomujeme, bychom ale mezi žadateli zřejmě marně hledali.

Při obsazování bytů 🏠 patřících pod Prahu se proto budu vždy zasazovat o to, abychom dostatek bytů vyhradili právě pro tyto klíčové profese. Jsem přesvědčený, že si to zaslouží. A také velký dík za všechnu práci, co pro nás dělají.

Co myslíte?

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama