Ing. Patrik Nacher

  • ANO 2011
  • Hlavní město Praha
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

10.11.2021 11:31:56 - Nikolas

Neznalost nebo záměr?

Podle zákona nemůže být ministr předsedou Sněmovny. Čekal bych, že to víte. Přeci jen nejste nováčci a minimálně Vondráček přeci musí vědět, jak to chodí. Proč jste tedy navrhli Havlíčka do čela Sněmovny? Proč ne někoho jiného? A proč vůbec někoho navrhujete, když víte, že je schválení předem bez šance?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

30.11.2021 13:56:40 - Ing. Patrik Nacher
Dobrý den,

děkuji za dotaz. Ano, podle ústavy nemůže být předsedou Sněmovny člověk, který je ministr. Úplně stejně nemůže být poslancem člověk, který je zároveň senátor. I přes to poslanec může kandidovat do Senátu. Tím, že byl zvolen senátorem, mu automaticky zaniká mandát poslance. V tomto případě je otázka právního výkladu, kdo může být volen a kdo může být ve funkci. Ano pan Havlíček by nemohl být předseda sněmovny a zároveň místopředseda vlády a ministr. Volen být může. Karel Havlíček je pracovitý s velkými znalostmi, s velkým přehledem, proto jsme ho navrhli. V minulosti zde už tento případ volby byl.

Patrik Nacher