Ing. Pavel Sehnal

  • APB
  • Praha 18
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,74. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.05.2021 13:50:01

Musíme se připravit na budoucí války a hrozby ve virtuálním prostoru

Musíme se připravit na budoucí války a hrozby ve virtuálním prostoru

Covidová krize, která už více než rok zcela plní veškerá média a hlavy mnoha politiků, nesmí vést k tomu, že zanedbáme jiné zásadní oblasti.

Slovo terorismus jsme prakticky rok neslyšeli a do veřejného prostoru ho přinesla až kauza Vrbětice, kde jsme byli svědkem násilného útoku. Neměli bychom ale usnout na vavřínech a připravovat se na možné budoucí hrozby.

Typickým příkladem jsou tzv. hybridní války. Teroristické útoky v oblasti propagandy ve smyslu zkreslování informací a šíření falešných zpráv budou narůstat. Demokratické systémy, které v Evropě máme, vyloženě nahrávají tomu, aby byl různými fake news zaplaven prostor. Netýká se to ale jen terorismu a různých nepřátelských skupin, vidíme také, že ani mnozí politici se nebojí lhát.

V každém případě je nutné se připravovat na budoucí války a hrozby ve virtuálním prostoru. To, že momentálně žádné hrozby příliš necítíme, neznamená, že tu nejsou nebo, že v budoucnu nepřijdou. Zásadní je prevence, což se týká všech oblastí. 

Internetový prostor je nové bojiště. Podobně jako se významná část politických kampaní přesunula na internet, tak i války se začínají vést v tomto prostoru. Nelze čekat, že to do budoucna bude jinak. Právě naopak. Armáda kybernetické hrozby řeší a má k tomu už i speciální složky.  Adekvátní prostor by tomu měly věnovat i ostatní bezpečnostní složky a silová ministerstva, aby to v případě budoucí krize opět nedopadlo tak, že celé zemi bude trn z paty tahat jen armáda.  Viděli jsme to na covidu. Zatímco v některých částech světa už byla epidemie rozjetá, tady nás zodpovědní politici ubezpečovali, že my jsme v bezpečí, nic nám nehrozí a pár týdnů na to byla nákaza tady a stát neměl téměř ani roušku ani dezinfekci. Znovu tedy zdůrazňuji nutnost prevence státních plánů a strategií pro hrozby veškerého typu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama