Ing. Pavel Uhlíř

  • ODS
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

20. 11. 2011 13:42:01 - Karolka

Hudba daleké budoucnosti

"Hradec Králové a Pardubice by se měly do roku 2050 stát metropolí. Alespoň takhle si to představují architekti Tomáš Vymetálek a Patrik Kotas, kteří připravili budoucí územní plán města." -- to je pravda?

Odpověď

21. 11. 2011 15:55:37 - Ing. Pavel Uhlíř
Obdobných úvah jsem slyšel již mnoho, dokonce o spojení Pardubic s Chrudimí.
Domnívám se, že tato dvě největší města, Pardubice a Hradec Králové,  významně ovlivnila - pozitivně i negativně -  dostavba dálnice D11 a s tím se otevřely neskutečné možnosti v rámci rozvoje obou měst.
Vzhledem ke vzálenosti obou měst, cca 20 km, se naskýtá otázka, zda by se nedalo hovořit o společných projektech, které by dokázaly zvýšit konfort občanů obou měst.
Jedna z úvah, o kterých se v minulosti ve spojení s Hradcem Králové a Pardubicemi mluvilo, bylo uvažované vybudování sportovního komplexu - jak fotbalového stadionu tak i hokejové arény někde uprostřed, kde by byla výhodou dálnice a dostupnost obyvatel obou měst.
Osobně se domnívám, že na tuto otázku neznají odpověď ani nejvyšší představitelé obou měst. Odhady a plánování je velmi složitá věc a prognózování výhledu na rok 2050 ..... V době ekonomického kolísání a různých podobných problémů je velmi složité říci, kam se posunou třeba jen Pardubice v horizontu 5 let.
Vzpomeňme si, když se v Pardubicích říkalo, že musí být dosažena hranice 100 000 obyvatel....