Ing. Petr Benda

Ústecký kraj
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.06.2011 9:17:27

Sbohem a šáteček

Sbohem a šáteček

Většina voličů Věcí veřejných (dále jen VV) lituje, že jim hlas dala. To říká květnový výzkum agentury STEM. Popravdě řečeno, není se čemu divit. VV, které postavily svůj program hlavně na boji s korupcí, propadly na celé čáře.

Navíc mezi nimi je spousta těch, kteří si s korupcí tykají.


Skandál kolem Babáka a jeho finančních prostředků dodávaných Věcem veřejným je ukázkou toho, že se dobře o korupci mluví, ale velmi těžce se proti ní bojuje. Vít Bárta se také nemá čím chlubit. Povídání o tom, jak to vše začalo před jeho rozhodnutím vstoupit na kandidátku VV už jsou jen známé pohádky. VV se naučily omílat stále dokola, že o nic nejde, že to vyšetřuje policie nebo svádět vinu na druhé. Situace již došla tak daleko, že jim nikdo nevěří a volební preference VV klesají pomalu k nule.


Strana VV propásla velkou příležitost ihned po volbách, kdy mohla nahradit zavedené středové strany, které se do poslanecké sněmovny nedostaly. Vidina vládnutí však byla větší než rozum a VV svojí bitvu vlastně prohrály. Po Škárkově exhibici s uplácením a vstupem Kristýny Kočí do tohoto loutkového divadla udělaly z této strany a jejich členů šašky. Nevím, co si mám myslet, ale VV místo, aby pochopily, že někdo s nimi hraje nebezpečnou hru, začaly znovu jít cestou lží, ve kterých si dělaly blázny hlavně z těch, kteří je volili.


Hra na odstoupení a opětné přistoupení ke koalici už připomíná vyděračskou show a u lidí vyvolává oprávněný posměch. Vidina vládních křesel a mít moc je větší, než strach z toho, že tato strana skončí v propadlišti dějin a to daleko hůře, než mnohé jiné strany. VV jde o to, aby mohly způsobem sobě vlastním ještě tři roky využívat “vládních výhod”.  Otázkou však je, jestli ostatní koaliční partneři na tuto hru škatule, škatule hejbejte se, budou neustále přistupovat a nedají VV vale. Ve chvíli, kdy vládě už věří jen 20% občanů, nemá nikdo z koaličních partnerů této vlády mnoho času. Arogantní vystoupení vlády proti stávkujícím odborářům, kdy ministr financí Kalousek podal žádost na předběžné opatření soudu, jen konec této vlády uspíší a dříve či později Nečasova vláda bude muset skončit.


Publikováno 15. 6. ceska-media.cz

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama