Ing. Petr Kulhánek

  • BPP
  • Karlovarský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,08. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.11.2020 14:58:00

Silový přístup v podobě neoprávněných požadavků odmítáme

Silový přístup v podobě neoprávněných požadavků odmítáme

Po shodě nad programem a koaliční smlouvou se KOALICE PRO ZMĚNU "21" sešla s ODS/KDU-ČSL nad strukturou krajské vlády.

Bohužel musíme konstatovat, že postoj těchto partnerů je pro nás velkým zklamáním. Toto uskupení disponuje 4 zastupiteli (+ 1 zástupcem SNK1) a vzneslo požadavek na pozici hejtmana a 2 dalších zástupců v Radě kraje. Takový model, který obsazuje třetinu Rady pro ODS/KDU-ČSL je zcela v rozporu s volebním výsledkem a rozložením mandátů pro jednotlivé partnery.

Přestože jsme ODS/KDU-ČSL chtěli vyjít nadstandardně vstříc a nabídli 1. náměstka hejtmana, dalšího člena Rady a možnost nominovat uvolněného zastupitele nebo předsedu komise či výboru, naši partneři odmítají mírnit své požadavky, včetně nároku na nominaci hejtmana.

Je smutné, že vzniku většinové krajské koalice, ve které je shoda na programových prioritách i na koaliční smlouvě, brání nerealistický požadavek koalice ODS/KDU-ČSL na pozice v krajské exekutivě na úkor dalších partnerů. Trpělivě jsme vysvětlovali přístup vyváženosti a proporcionality, stejně tak vstřícnost hnutí STAN nereflektovat svůj vyšší počet mandátů ve prospěch rovnoměrného rozložení pro všechny partnery.

Silový přístup v podobě neoprávněných požadavků odmítáme. Naše nadstandardní nabídka pro ODS/KDU-ČSL zůstává v platnosti a je tak odpovědností tohoto uskupení, zda upřednostní mocenskou ambici nebo práci v partnerské, vyvážené koalici.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama