Ing. Petr Kulhánek

  • BPP
  • Karlovy Vary
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,01. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 10. 2020 13:16:00

Široká koalice zhynula

Široká koalice zhynula

Komentář k jednáním o koalici v Karlovarském kraji

 Na pátek 16. 10. pozvalo hnutí Místních spolů s SNK1 do Chodova všechny subjekty, zastoupené v nově zvoleném krajském zastupitelstvu (s výjimkou extremistické SPD), k jednání o široké koalici všech zúčastněných. Půlhodinové jednání ukázalo, že předložený návrh superširoké koalice je neprůchodný.

Odmítly ho nejen ODS/KDU-ČSL, která spolu s ANO v uplynulých dnech podepsaly memorandum o společném postupu při vyjednávání, ale i STAN, neboť navrhovaná široká koalice, zahrnující i hnutí ANO, je pro nás nepřijatelná. Koalice složená ze všech subjektů, přizvaných na schůzku v Chodově, je tak nereálná.

Rádi bychom proto znovu přizvali hnutí Místních i SNK1 k věcné diskusi a obhajobě našeho návrhu většinové koalice STAN/Piráti/VOK společně s Místními, SNK1 a nejlépe také ODS/KDU-ČSL. Je paradoxní, že se ODS spolu s KDU-ČSL po obdržení obdobných nabídek ke spolupráci od nás a hnutí ANO rozhodly jednoznačně přiklonit ke koalici právě s hnutím ANO.

Jsme stále přesvědčeni, že koalice liberálních demokratických stran je nejvhodnějším, logickým a udržitelným řešením pro Karlovarský kraj. Je reálné, aby další čtyři roky region nepřešlapoval na místě a v některých oblastech, jako je třeba zdravotnictví, se dokonce nedostával zcela na scestí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama