Ing. Petr Liška

  • STAN
  • Malé Žernoseky
  • starosta
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,98. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

31.05.2012 10:59:54

Malé Žernoseky chytře rozšiřují kapacitu mateřské školky

Malé Žernoseky chytře rozšiřují kapacitu mateřské školky

Očekávaný a dočasný nedostatek míst v Mateřské škole v Malých Žernosekách vyřešila Obec Malé Žernoseky s minimálními náklady, při zachování vysoké kvality prostředí a s dostatečnou kapacitou.

Tuto pozitivní zprávu může rodičům předškolních dětí sdělit starosta obce Malé Žernoseky Petr Liška a ředitelka Mateřské školy Hana Hálová po jednání s pracovníky Krajské hygienické stanice v Litoměřicích. Ti akceptovali dočasné vyčlenění prostor v sousedícím objektu Kulturního centra obce, které je, mimo jiné, využíváno i pro aktivity Mateřského centra Mozaika, které také vítá tuto iniciativu a to i jako příležitost pro možnou spolupráci i v jiných aktivitách.

V objektu budou provedeny jen drobné úpravy týkající se především sociálního vybavení, které bude možné později vrátit do původní podoby. O náklady se podělí obě obce. Samospráva tak optimálně vyřešila potřebu navýšení kapacity Mateřské školy zřízením jakéhosi odloučeného pracoviště, což je vhodnější a dostupnější alternativou k nákladným dostavbám a investicím do stavby nových budov. 

Starosta obce Malé Žernoseky Petr Liška k tomu řekl: „Snažili jsme se vyřešit potřebu občanské vybavenosti a služeb pro mladé rodiny s dětmi, kterým nedostatek míst v mateřských školách v jiných regionech brání např. v hledání zaměstnání či jim jinak komplikuje  život“. Současně k tomu dodává: „Rád hledám alternativní a rozumná řešení namísto placení vysokých investic, protože i bez toho je v obci stále co řešit. Už se nemůžu dočkat až Vládou ČR a Parlamentem projde tolik očekávaná novela zákona o rozpočtovém určení daní, která našim obcím přinese více příjmů, které byly dosud nespravedlivě nízké.“

Další informace:
Ing. Petr Liška – starosta obce Malé Žernoseky
tel. 724155360, starosta@malezernoseky.cz
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama