Ing. Petr Mach, Ph.D.

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,71. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.08.2017 7:28:00

Fungovalo by to i bez dotací

Fungovalo by to i bez dotací

Komentář Petra Macha z Facebooku.

Jedna paní mi napsala, že souhlasí s naší kritikou EU, ale že má strach, jestli bychom - když bychom nebyli v EU - zvládli jako ČR fungovat bez dotací. Napsal jsem jí:

Dobrý den,
nemějte strach, určitě budeme dobře fungovat bez dotací.
Česká republika ušetří peníze, které nebude muset odesílat do EU jako příspěvek.
Stát, kraje i obce ušetří peníze, které dnes dávají na "kofinancování" projektů EU.
U mnoha projektů bude jen dobře, když na ně veřejné peníze nepůjdou (nespravedlivé dotace firmám nebo dotace na pochybná a zbytečná školení a reklamní kampaně).
Obce - když budou hlasovat v zastupitelstvech o tom, jestli opravit chodníky, silnici, kanalizaci, autobusové nádraží nebo cyklostezku - nebudou svázány tím, na co zrovna jdou dotace EU, a zaplatí si to, co nejvíc potřebují. Také nebudou utrácet na všelijaké dotační poradce a povinnou reklamu EU projektů. Odpadne byrokracie a každý se bude moci soustředit na vlastní práci.
Máme na to žít za své!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama