Ing. Petr Měřínský

  • ANO 2011
  • Přerov
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,38. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.07.2021 16:50:00

Stavba odlehčí v dopravě městu i regionu

Stavba odlehčí v dopravě městu i regionu

Rychleji vlakem z Brna do Přerova, modernizaci železniční trati vedení města vítá

Plány na rychlejší spojení mezi Brnem a Přerovem pokročily do dalšího stupně. Správa železnic uzavřela v posledních dvou měsících další tři zakázky na přípravu spojení, kde by měly vlaky jezdit rychlostí 200 km/h. Informace byla zveřejněna na webu zdopravy.cz.

„Modernizaci trati Brno – Přerov statutární město Přerov samozřejmě plně podporuje. Každá takováto dopravní stavba je přínosem jak pro odlehčení městu od osobní dopravy, tak pro rozvoj celého regionu. Aktuálně jsou vedena řízení o umístění 4. stavby Nezamyslice – Kojetín a navazující 5. stavby Kojetín – Přerov. Věřím, že všechna potřebná řízení proběhnou bez zbytečných prodlev a stavba bude zahájena co nejdříve,“ řekl přerovský primátor Petr Měřínský.

Zakázky na aktualizace dokumentace mají podle Správy železnic přinést technické řešení, které stavbu zlevní. Jako první z celého ramena Brno – Přerov počítá Správa železnic se stavbou trasy Nezamyslice – Kojetín v únoru 2024. O půl roku později se má začít stavět úsek Kojetín – Přerov.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama