ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.04.2010 13:53:40

Střípek ze slunce

Střípek ze slunce

Na polích nám jak houby po dešti rostou fotovoltaické, čili sluneční elektrárny. Energetické společnosti mají povinnost tuto drahou a zbytečnou elektřinu za nehorázné peníze vykoupit. Následně to pak jako odběratelé elektřiny zaplatíme všichni.

 Problém je v tom, že sluneční elektrárny vyrábějí elektřinu tehdy, když svítí slunce a když elektřina není potřeba. A když elektřina potřeba je, a slunce nesvítí, musí se holt vyrobit někde jinde. Čili v záloze musí být takový výkon, který by tu fotovoltaiku dokázal nahradit. A hádejte, kde ten výkon je. Správně, v uhelných a jaderných elektrárnách. Ta krásná čistá energie tak dostává nehezkou šmouhu na kráse. Ekologisti ale nic z těchto argumentů neuznávají a dál si vedou svou – musíme stavět další a další takzvané čisté zdroje.

Měl bych návrh, který by věc mohl rychle a rázně vyřešit – všichni, kteří prosazují větší rozšíření slunečních (ale i větrných) elektráren, budou moci odebírat jen tuto čistou energii. Když tedy nebude slunce svítit (a vítr nebude foukat), nebudou oni vařit, topit, svítit, dokonce ani nebudou moci čučet do počítače. A platit budou za svou čistou energii její skutečnou cenu. To by byl v ekologistických řadách průvan.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama