Ing. Petr Šilar

  • KDU-ČSL
  • Ústí nad Orlicí
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.02.2020 16:15:19

Chceme využít naši legální možnost, jak odčinit nespravedlnost

Chceme využít naši legální možnost, jak odčinit nespravedlnost

Ústavní stížnost k rodičovskému příspěvku podepsalo 51 senátorů, ve středu byla odeslána Ústavnímu soudu.

Ústavní stížnost k nespravedlivému navýšení rodičovského příspěvku podepsalo 51 senátorů a senátorek z klubů KDU-ČSL, ODS, STAN, SEN21 a také dva nezařazení. Iniciátor stížnosti Lumír Kantor (KDU-ČSL) ji odeslal se všemi podpisy ve středu Ústavnímu soudu. Podle většiny senátorů je navýšení rodičovského příspěvku nespravedlivé, protože vyčleňuje zhruba 70 tisíc rodičů, kteří sice mají nejmladšího potomka do 4 let věku, ale příspěvek již vyčerpali ve zrychleném režimu před 31.12. 2019. Lidovci chtějí, aby tuto diskriminaci Ústavní soud zrušil a navýšený příspěvek tak mohli dostat všichni rodiče.

„Oslovili jsme každého senátora, nevynechali jsme nikoho,“ zmínil iniciátor stížnosti Lumír Kantor na tiskové konferenci. 

„Chceme využít naši legální možnost, jak odčinit nespravedlnost, která je v tom zákoně,“ řekl předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislý Petr Šilar.

Nový předseda KDU-ČSL Marian Jurečka nabádá rodiče, kteří mají dítě do čtyř let věku, aby si požádali o navýšení příspěvku. Podle něj je velká pravděpodobnost, že by Ústavní soud mohl tomuto podání vyhovět. „Je nepochopitelné, že úprava se nepodařila prosadit tak, jak byla komunikována členy vlády,“ dodal Jurečka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama