Ing. Petr Šilar

  • KDU-ČSL
  • Ústí nad Orlicí
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.08.2020 16:23:46

Jsme rádi za možnost debaty s americkým ministrem

Jsme rádi za možnost debaty s americkým ministrem

Kybernetická bezpečnost a vztahy s Ruskem a Čínou jsou hlavními tématy, která dnes bude projednávat ministrem zahraničních věcí USA Mike Pompeo na půdě Senátu.

Pro předsedu senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petra Šilara je skutečnost, že americký ministr promluví na půdě horní komory parlamentu, projevem úcty k Senátu. „Jsme posledním útočištěm parlamentní demokracie v naší zemi před různými choutkami na absolutistické vládnutí. Z toho důvodu jsem rád, že Pompeo pronese projev v Senátu a že s ním můžeme diskutovat“, řekl Šilar na dnešní tiskové konferenci.

„Zabýváme se zde významnými tématy světové politiky, proto jsme rádi za možnost této debaty s americkým ministrem,“ vysvětlil dále Šilar.

Podle jeho slov je v zájmu naší země, abychom s ministrem Pompeoem debatovali o obraně demokratických zemí před působením hybridních hrozeb a o amerických představách zejména bezpečnostní spolupráce s Evropou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama