Ing. Petr Šilar

  • KDU-ČSL
  • Ústí nad Orlicí
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,25. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.06.2013 11:45:58

Novela vůbec neřeší to nejdůležitější, regulování a zdanění hazardu

Novela vůbec neřeší to nejdůležitější, regulování a zdanění hazardu

Senátní Klub pro obnovu demokracie - KDU-ČSL a nezávislí nepodpořil včera novelu zákona č. 202/ 1990 Sb. o loteriích a jiných podobných hrách.

Senátor Stanislav Juránek při zdůvodnění tohoto kroku řekl: „Naše stanovisko není namířeno proti podpoře sportu a sportovců, ale vychází z principiálního postoje KDU-ČSL k problematice hazardu. Společnosti provozující hazardní hry a parazitující na lidské bídě budou i podle schválené novely nadále v pozici donátora různých činností, včetně sportu, které se budou ucházet o jejich podporu.“ Předseda senátního klubu KOD – KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar k tomu dodává: „Předložená a nyní i Senátem schválená vládní novela vůbec neřeší to nejdůležitější, čímž je skutečné regulování a zdanění hazardu.“

Dle názoru těchto senátorů je třeba, aby výnosy ze zdanění hazardu byly pod úplnou kontrolou státního rozpočtu. Ekonomické dopady hazardu se počítají na desítky miliard korun a mají devastující dopady na tisíce rodin, o nevyčíslitelném rozsahu morálních škod nemluvě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama