Ing. Petr Šilar

  • KDU-ČSL
  • Ústí nad Orlicí
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.01.2016 10:14:00

Současná společnost potřebuje vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi

Současná společnost potřebuje vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi

Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí přijali pozvání svého předsedy Petra Šilara a navštívili Orlickoústecko a Králicko.

V rámci Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí pozval již pošesté do Senátu tříkrálové koledníky, politiky, zástupce církví či univerzit ke slavnostní snídani, na které byl představen jeden z projektů podporovaných Tříkrálovou sbírkou. výjezdního zasedání senátoři debatovali se starosty i studenty.

Slavnostní snídaně se zúčastnili poslanci KDU-ČSL v čele s místopředsedou strany Mariánem Jurečkou a ministrem kultury Danielem Hermanem, představitelé obou komor Parlamentu ČR a senátorských klubů. Pozvání přijali také další vzácní hosté, například emeritní předseda vlády a Senátu Petr Pithart, prof. Tomáš Halík, zástupci katolické či husitské církve, Akademie věd či univerzit.

„Tříkrálovou snídani jsme uspořádali již pošesté. Cílem akce bylo představení jedné z neziskových služeb, které budou podpořeny z výnosu letošní Tříkrálové sbírky Charity. Zároveň jsme chtěli pozvat na začátku roku k jednomu stolu politiky, představitele církví, univerzit či médií a vytvořit prostor pro vzájemný dialog pozvaných hostů. Současná společnost vzájemné naslouchání a kultivovanou diskusi různých názorů obzvlášť potřebuje,“ uvedl Petr Šilar, předseda Senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

„Žijeme v době, ve které se rozevírají nůžky mezi bohatými a chudými. Tříkrálová sbírka je jednou z příležitostí k zamyšlení, v jaké míře jsme ochotni darovat něco ze svého blahobytu ostatním,“ uvedla místopředsedkyně Senátu Miluše Horská, která přítomné přivítala.

Veronika Línková – Kadrlová a Simona Hoťová, pracovnice Oblastní charity Šluknov, prezentovaly jednu z aktivit, jež budou letos podpořeny, a to Komunitní centrum Ambrela. To pomáhá dětem ze sociálně vyloučených lokalit v severočeském Šluknově v rámci nízkoprahového centra, předškolního klubu či doučování převážně romských žáků. „Učitelé nám potvrzují, že děti, které k nám pravidelně docházejí, jsou ve škole soustředěnější a mají větší motivaci ke vzdělávání,“ uvedla Simona Hoťová z Komunitního centra Ambrela.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama