Ing. Petr Šilar

  • KDU-ČSL
  • Ústí nad Orlicí
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.01.2018 22:05:10

Tři králové zavítali do Senátu

Tři králové zavítali do Senátu

Koledníky z Tříkrálové sbírky, představitele církví, politiky, vědce i umělce pozval do Senátu ke slavnostní snídani Senátorský klub KDU-ČSL a nezávislí.

Tři králové letos na půdě Senátu vykoledovali 34 300 Kč. Peníze poputují na materiální a potravinovou pomoc nejchudším. „Tříkrálovou snídani jsme uspořádali letos již po osmé. Je to setkání osobností ze světa politiky, vědy, kultury i duchovní oblasti. Novoroční období je příležitostí k zamyšlení o směřování naší společnosti. Zároveň chceme podpořit Tříkrálovou sbírku Charity ČR a dát prostor k prezentaci aktivit podporovaných z této sbírky,“ uvedl Petr Šilar, předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí.

K účastníkům tříkrálové snídaně promluvili plzeňský biskup Tomáš Holub, profesor Tomáš Halík, ředitel Charity ČR Lukáš Curylo a zprostředkovně také herec Jan Potměšil. František Bílek z Oblastní charity Uherský Brod představil aktivity této organizace v oblasti péče o osamocené a potřebné lidi.

V roce 2017 bylo při koledování v Senátu vybráno 32 341 Kč. Příspěvky, které byly vybrány v Senátu v letošním roce, budou určeny na materiální a potravinovou pomoc nejchudším lidem, do azylového domu pro matky s dětmi v tísni v Brandýse nad Labem nebo na vybudování komunitního centra Farní charity Vlašim. Část prostředků poputuje i na podporu České nemocnice v Ugandě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama