Ing. Petr Vokřál

  • Brno
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.01.2018 22:00:00

Primátor Vokřál informoval v maďarském Györu o vývoji tří projektů Centrope

Primátor Vokřál informoval v maďarském Györu o vývoji tří projektů Centrope

Pokračuje spolupráce v rámci projektu Centrope, který sdružuje aktivity jižní Moravy, částí Rakouska, Slovenska a Maďarska. Včera se v maďarském Györu uskutečnilo další jednání představitelů politické rady tohoto orgánu.

 Brněnský primátor Petr Vokřál informoval o vývoji třech projektů. Konkrétně o vývoji mezinárodní studentské soutěže MUNISS (ZDE), která vysokoškoláky ještě při studiu zapojuje do praxe. Dále o projektu Sub>urban (ZDE) spočívající v oživení okrajových částí měst, to znamená i Brna. A také o dalším vývoji cyklostezky Brno-Vídeň (ZDE).

Centrope je název regionu, který zahrnuje jižní Moravu, slovenské kraje Bratislavský a Trnavský, západomaďarskou župu Györ-Moson-Sopron (Ráb-Mošon-Šoproň) a Vaš a rakouské spolkové země Burgenlandsko, Dolní Rakousy a Vídeň.

Dále jsou přímými členy schůzek Centrope také představitelé Brna, Bratislavy, Trnavy, Győru, Sopronu, Szombathely, Eisenstadtu a St. Pöltenu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama