Ing. Petr Vokřál

  • Brno
  • zastupitel města
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,86. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 7. 2016 22:26:00

Primátor Vokřál poděkoval hasičům za zásahy při dvou nebezpečných požárech

Primátor Vokřál poděkoval hasičům za zásahy při dvou nebezpečných požárech

Týmům profesionálních a dobrovolných hasičů zasahujícím při dvou rozsáhlých a nebezpečných akcích, konkrétně 23. května v Křenové ulici a 6. července v Žižkově ulici, poděkoval v pátek primátor Petr Vokřál.

„Vážím si odpovědný způsob, jakým jste dokázali zachránit životy a majetek občanů,“ zdůraznil.

Při zásahu proti bytovému požáru ve třetím patře domu na Křenové ulici byly v akci profesionální jednotky ze stanic Lidická, BVV a Líšeň.

Při jejich příjezdu z okna šlehaly plameny a valil se hustý kouř. Velitel zásahu Ivo Jirásek nasadil dva vodní proudy, jeden po schodišti a druhý z automobilového žebříku. Hasiči evakuovali osm lidí, tři dospělé a pět dětí.

Zásah trval šest hodin

Ještě náročnější byl zásah proti požáru v Žižkově ulici. Oheň zachvátil celý byt ve druhém patře domu obývaného převážně seniory s omezenou pohyblivostí. Evakuace 25 obyvatel byla pro všechny zasahující velmi fyzicky náročná a celý zásah trval téměř šest hodin.

Pod vedením velitele Tomáše Richtera byli v akci příslušníci Hasičského záchranného sboru JMK, Školícího a výcvikového zařízení GŘ HZS a členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů v Husovicích.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama