Ing. Radim Fiala

  • SPD
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,54. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

01.04.2023 16:02:00

Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

Kombinace dopadů asociální politiky a manažerské neschopnosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k personálním problémům úřadů práce

 Jak informovala ČT24, na vyplacení sociálních dávek čekají lidé v Česku mnohdy i několik měsíců. Těch, kteří je potřebují, totiž neustále přibývá, naopak zaměstnanců na úřadech práce je nedostatek. Přitom premiér Petr Fiala se neustále chlubil deštníkem proti drahotě a vyzýval občany, aby se nebáli a nestyděli se požádat si o sociální dávky… Takže další jasné selhání škodlivé a neschopné Fialovy vlády.

Podle ombudsmana Stanislava Křečka jsou úřady práce silně podfinancované. Na pracovních úřadech chybí zhruba tři procenta zaměstnanců. Naopak lidí, kteří podporu od státu potřebují, v Česku výrazně přibylo – oproti minulému lednu stát vyplatit v průměru o 25 procent více dávek. Například příspěvek na bydlení pobírá meziročně o šedesát procent lidí více.

Na úřadech práce je nedostatek pracovníků, i v důsledku velice nízkých platů, které ještě navíc Fialova vláda už druhým rokem nezvyšuje. Přitom se jedná o velice náročnou a společensky potřebnou práci. Vinu a odpovědnost za tento neúnosný stav nese jednoznačně vláda Petra Fialy (ODS) a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), do jehož resortu úřady práce patří.

Pětikoaliční vláda donutila brutálním zdražením energií a nákladů na bydlení, které absolutně nebylo nezbytné a nutné, miliony občanů žádat o sociální dávky, přičemž úřady práce nejsou na takovýto nápor personálně, technicky ani logisticky připraveny. Jde o kombinaci dopadů asociální vládní politiky a manažerské neschopnosti. Hnutí SPD si váží všech zaměstnanců úřadů práce a vždy bude bojovat za jejich důstojné platové a pracovní podmínky!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama