Ing. Radovan Vích

Člen předsednictva SPD, předseda Regionálního klubu SPD LBK
  • SPD
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 4,17. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.02.2020 18:03:52

Vích (SPD) Odmítám využití kontrolního dálničního systému ke špiclování lidí.

Vích (SPD) Odmítám využití kontrolního dálničního systému ke špiclování lidí.

V médiích se objevily další znepokojující informace o detailech a ceně zakázky internetového portálu na prodej elektronických dálničních známek, kvůli které byl z funkce odvolán ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Premiér Andrej Babiš podle médií podal v této věci trestní oznámení a jako důvod uvedl předražení zakázky, o které SFDI vládu neinformoval. Místopředseda vlády a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček po svém jmenování ministrem dopravy tuto zakázku zrušil.

Cena zakázky za 401 milionů korun však vyvolala další spekulace ohledně možných skrytých funkcionalit systému a možností sledování a fotografování uživatelů dálnic, které mají být součástí utajované části zakázky. Dnes v této souvislosti proběhla médii další informace, že bývalý ministr dopravy Vladimír Kremlík oznámil, že se ho v souvislosti se zakázkou na dozor nad mýtným systémem pokusila jedna z firem uplatit částkou 1,5 miliónu korun.

Pokud se tyto informace zakládají na pravdě, je to skandální a velmi znepokojující. Jsem rozhodně proti plánům využít kontrolní systém na dálniční známky ke špiclování osob jedoucích v automobilu. Plíživě se tak budují základy policejního státu a totální kontroly občanů. Ministerstvo vnitra by mělo na silničních hraničních přechodech provádět kontrolu migrantů pronikajících na území státu, a nikoliv pokusy o totalitní monitorování aktivit bezúhonných českých občanů. Zneužití a manipulace s těmito  informacemi je vysoce pravděpodobná a znamenala by ohrožení svobody a demokracie.

Na základě výše uvedených skutečností bych rád slyšel vyjádření na toto téma ministrů vnitra a dopravy a také ředitele BIS na nejbližším jednání Bezpečnostního výboru.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama