Ing. Radovan Vích

Člen předsednictva hnutí SPD, předseda RK SPD LBK
  • SPD
  • Liberecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,78. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

05.04.2024 10:43:10 - Sobotka Jan

V čem přesně je podle vás vláda pro nás bezpečnostním rizikem?

Určitě se jí nedaří zlepšit náš život a řešit naše problémy, ale z čeho bych ji neobviňoval je z toho, že je pro nás bezpečnostním rizikem. A chápu vás správně, že nesouhlasíte s vládou v tom, že je pro nás největším bezpečnostním rizikem Rusko? A kdo nebo co to je? Přeci jen nebýt Ruska, v Evropě dál vládl mír nebo to podle vás taky není pravda?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Zdeněi, Kritická, DAN75, torsten, tomsik1, Pukst, Vesmir, Venda3, Dahlie, kotelník, Pamětník2, pimon

Odpověď

12.04.2024 21:55:18 - Ing. Radovan Vích
Dobrý den a děkuji za dotaz.
Vláda je bezpečnostním rizikem tím, že podporuje Ukrajinu více, než je zdrávo. Ukrajina je pro vládu Petra Fialy větší priorita než Česká republika a naši občané. Nejenom že jsme jedním z největších donátorů výzbroje a munice, ale navíc je iniciátorem sbírky na společný nákup dalšího nákupu munice pro Ukrajinu, a také tam chce vyslat naše vojáky a specialisty. Těmito kroky přilévá pomyslný olej do ohně namísto toho, aby místo válčení iniciovala mírová jednání. Eskalace konfliktu může následně vézt k našemu zatažení do válečného konfliktu. Navíc Ukrajina není ani v EU ani v NATO a doufám, že ani nikdy nebude. Pokud by se NATO neustále nerozšiřovalo a byly dodržovány Minské dohody, tak by k tomuto konfliktu nikdy nedošlo.