Ing. René Číp

  • Poruba
  • zastupitel měst. části
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,02. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

19.05.2015 13:57:22 - Kolma

zahraničněpolitické otázky

Když nebudou sankce prodlouženy, tak v létě skončí. Je to podle vás reálný scénář? A co by podle vás nastalo pak? A druhý dotaz, nemyslíte, že si OSN zaslouží reformu své vnitřní struktury, která podle mě již nereflektuje současné dění? Například právo veta pro Rusko.

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

21.05.2015 9:20:39 - Ing. René Číp

Co se sankcí týče, byl by pozitivní jejich rychlý konec nejen pro Rusko, ale i pro ČR. Naše obchodní vztahy s Ruskem byly na velmi slušné úrovni a sankce je omezily. Rusko se velmi rychle přeorientovalo na zvýšení svého obchodního obratu s Čínou, Indií a dalšími zeměmi. Vrátit se na jejich trh bude tím těžší, čím delší sankce budou, proto čím dřív se zruší, tím lépe. Bohužel se domnívám, že jak Brusel, tak USA budou tlačit na jejich prodloužení.


OSN si reformu určitě zaslouží. Máte-li dojem, že právo veta pro Rusko není opodstatněné, tak já se naopak domnívám, že není opodstatněné právo veta pro USA. Kdo v poslední době rozpoutal války v Iráku, Libyi, Sýrii a dalších zemích. Rusko asi ne. Ta reforma by musela být nejspíše ve smyslu, že by právo veta muselo být zrušeno úplně.