Ing. Roman Malach

  • SNČR
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.10.2019 7:44:00

Svět se vážně zbláznil

Svět se vážně zbláznil

Komentář na facebookovém profilu k dánskému návrhu zákazu spalovacích motorů

Svět se vážně zbláznil

V poslední době nepíšu snad o ničem jiném než o hysterickém boji s klimatem. Je pravda, že už je to trochu monotematické, ale toto téma je nyní v EU skutečně číslem jedna a každý týden se objeví další šílený návrh, jak „zachránit“ planetu.

Dnes mi vyrazila dech zpráva, že Dánsko požaduje po Evropské unii, aby přišla s plánem, do kdy zakáže na svém území spalovací motory. Samotné Dánsko chce tento krok provést do roku 2030 a je podle něj nutné, aby existovala jednotná pravidla v celé EU. Jen pro informaci ve kterých zemích pokročilo ekologické šílenství nejdále – pro stejný zákaz do roku 2030 se rozhodlo i Švédsko, Irsko a Nizozemí.

Toto je samozřejmě vnitřní věc každého státu. Pokud si voliči zvolili strany s tímto programem, pak je vše v pořádku. Co mě ale již nenechává klidným, je skutečnost, že Dánsko chce, aby EU zavedla plošný zákaz od roku 2040. Kupodivu i v Bruselu zaznívají hlasy rozumu, i když ojedinělé, které připomínají, že pokud by Dánsko zakázalo spalovací motory dříve než zbytek EU, bylo by to porušení regulí jednotného trhu. Bohužel už se neozývají hlasy, že jde o šílený nápad bez jakéhokoliv podložení a že se jedná o další šílenost přesně ve stylu panikaření, které nám neustále doporučuje Greta Thurnberg.

Asi nejrozumnější reakce přišla ze Slovenska. V ní je řečeno, že teprve loni se EU shodla na postupném snižování emisí CO2 u automobilů a zatím tedy nemůžeme hodnotit dopady tohoto opatření. I když s tímto opatřením také nesouhlasím, tak je jasné, že se mu bohužel nevyhneme a tedy jeho důkladné vyhodnocení považuji za zásadní pro další rozhodování, jakým směrem se EU vydá. Nicméně to je pro klimabojovníky málo. Je třeba regulovat hned, všechno a tvrději. Vždyť zbývá přece jen 12 let. Takže se panikaří dál. Pokud se takto bude pokračovat, přijdeme brzy k bodu, odkud není návratu. Zákaz spalovacích motorů takovým bodem je.

Mimochodem by mě zajímalo, kde se podle bojovníků proti spalovacím motorům bude brát ta čistá energie pro elektromobily. Ano, jsou země, které mohou využít třeba vodní elektrárny. Česká republika k nim ale nepatří. Ani ze solárů a větrníků moc elektřiny nevyrobíme. Tedy máme možnosti dvě: uhelné elektrárny, které jsou podle bojovníků za klima špatné a jaderné, které – ač jsou nejčistší – jsou podle těchto lidí špatné také.

Nemluvím o tom, že to je další útok na chudší vrstvy. Ty prostě na elektromobil nebudou mít peníze, takže zůstanou bez auta. To bude nově jen pro vyvolené. Pokud to tak některé státy chtějí, ať to tak mají, je to jejich věc. Jsem přesvědčen, že u nás to ale většina obyvatel nechce. Jak se bránit? Když se k návrhu přidají velké státy, třeba Německo a Francie – mimochodem Španělsko souhlasí už nyní – tak nás prostě přehlasují. Pár fanatiků tomu zatleská, ale já ve spolku, který mi může zakázat jezdit autem podle mého vkusu a potřeb, prostě být nechci.

Ing. Roman Malach

člen Strany nezávislosti České republiky

www.strananezavislosti.cz
www.facebook.com/StranaNezavislostiCR/

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama