Ing. Tomáš Goláň

  • BPP
  • Zlín
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,13. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.01.2021 14:51:00

Schválením pozměňovacího návrhu by Agrofert přišel o dotace

Schválením pozměňovacího návrhu by Agrofert přišel o dotace

Komentář na facebookovém profilu k účelovovému hlasování sněmovny proti pozměňovacímu návrhu

 V úterý jsem ve sněmovně obhajoval pozměňovací návrh, který by zabránil vyplácení dotací a přidělování státních zakázek firmám, u kterých není jasné, kdo je skutečně vlastní.

Poskytovatel veřejných financí teď po novu (před přidělením veřejných peněz) musí ověřit, kdo je skutečným majitelem.

A jak to provede? Pouze tím, že nahlédne do evidence skutečných majitelů a ověří si údaje v této evidenci. Na první pohled dobré, ne?

Ale když zjistíme, že za správnost údajů uvedených v této evidenci odpovídá pouze ten, kdo je tam zapsal, pak celé ověření ztrácí smysl, protože když nechá zapsat Agrofert do evidence skutečných majitelů, že skutečným majitelem Agrofertu jsem já, nebude to poskytovatel veřejných financí rozporovat, protože mu to nepřísluší.. Stačí mu nahlédnutí do této evidence.

V Senátu jsme schválili pozměňovací návrh můj a Lukáše Wagenknechta, který požadoval, aby příslušný úřad, který poskytuje veřejné finance, prověřoval zápisy v evidenci skutečných majitelů, aby požadoval prokázání, kdo je skutečným majitelem v případě nesrovnalostí, a také aby dával k soudu podněty, aby v případě zjištěných nesrovnalostí zahájil řízení o nesrovnalosti, aby došlo v evidenci skutečných majitelů k nápravě.

Tento pozměňovací návrh byl vytvářen s Ministerstvem pro místní rozvoj, Ministerstvem spravedlnosti a s Ministerstvem financí a všechny resorty daly k němu neutrální stanovisko.

V případě jeho schválení by přišla skupina Agrofert o dotace.

Ve sněmovně byl tento návrh zamítnut díky stranám ČSSD, KSČM a ANO, když jejich poslanci účelově hlasovali proti tomuto pozměňovacímu návrhu. Nepodpořila jej ani SPD, patrně výměnou za tu potravinovou hloupost!

Tak byly formální zápisy v evidenci skutečných majitelů nadřazeny skutečnému stavu, což je zcela v rozporu s požadavky EU!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama