ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,27. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

16.05.2018 18:29:00

Je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty s romskou menšinou

Je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty s romskou menšinou

Ministerstvo průmyslu a obchodu zahájilo spolupráci s Unií Olašských Romů.

Prohlášení o spolupráci podepsali ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner, předseda Unie Olašských Romů Josef Stojka a předseda Demokratické Unie Romů v EU Miroslav Holub. Chtějí tak společně řešit problémy Romů a dalších národnostních menšin v oblasti práce, zaměstnanosti a sociálních věcí.

„Ministerstvo průmyslu a obchodu, Unie Olašských Romů a Demokratická Unie Romů se shodují v tom, že je nutné rozšiřovat vzájemné kontakty a koordinovaně postupovat v dohodnutých oblastech spolupráce při zlepšování životních podmínek romské menšiny. Proto jsme připravili několik konkrétních projektů, které například vytvářejí nové pracovní příležitosti pro romské spoluobčany,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner.

Společné prohlášení konkretizuje několik priorit. Jde zejména o implementaci programu a projektů AMARE ROM KHETANE, který pomáhá mimo jiné vytvářet nové pracovní příležitosti a jeho součástí je i dětský program Harlem. Dále jde o spolupráci při bezpečnosti a ochraně zdraví při práci, zkvalitnění sociální a zdravotní péče pro romské občany či o podporu jejich kulturních a etnických tradic, aby zůstaly zachovány pro další generace. Důležité je podchytit talentovanou a zručnou romskou mládež a pomoci jí dosáhnout vyššího vzdělání a kvalifikace.

"Unie Olašských Romů systémově napomáhá integraci Romů do společnosti. Zabezpečuje součinnost resortů odpovědných za realizaci opatření a plnění úkolů, které vyplývají z usnesení vlády a mezinárodních smluv. Předkládá vládě podklady a návrhy pro tvorbu politiky vlády, týkající se Romů a ovlivňuje implementaci Koncepce romské integrace a celkové vnímání inkluze Romů," představil Unii Olašských Romů její předseda Josef Stojka.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout