Ing. Věra Kovářová

  • STAN
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.01.2020 21:42:00

To už není legrace. Nejsou léky na vysoký tlak, na štítnou žlázu a diabetes

To už není legrace. Nejsou léky na vysoký tlak, na štítnou žlázu a diabetes

Interpelace na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 23. 1. 2020 na ministra zdravotnictví ohledně nedostupnosti některých léků

Vážený pane ministře, obracím se na vás se závažným tématem, a to je nedostupnost léků - dnes to již zaznělo - a tedy nedostupnost léků v lékárnách. Pro české občany poslední dobou je to velmi aktuální, a na počátku roku, a já myslím, že toto přetrvává, nás trápí nedostatečné zásoby některých léků, u kterých navíc nemusí být alternativa. Jsou to tři oblasti léků. Jednak léky na vysoký tlak, léky na štítnou žlázu a léky na diabetes.

A myslím si, že nedostatek léků tohoto typu, to už není legrace, samozřejmě jako když nebyl k dostání Endiaron. Výpadek těchto léků může být pro pacienty velmi závažný a může jim způsobit vážné zdravotní potíže. Jak jsme spolu hovořili nedávno, tak jste avizoval, že vzhledem k nedostatku léků ministerstvo právě připravuje novelu zákona, která zavádí tzv. emergentní systém, a ten by měl zajistit, aby dodavatel léků byl povinen dodat chybějící lék na lékárnu do dvou dnů, jinak mu budou hrozit značné sankce a novela by měla zamezit předprodeji českých léků do zahraničí za účelem zisku.

Ptám se vás tedy: Jaká je situace dnes. Jak se v současné době řeší právě situace s nedostatkem léků na předpis, tedy před schválením novely. A kdy předpokládáte, že se novela bude projednávat. Jestli skutečně může zabránit nedostupnosti léků v České republice a jak konkrétně. A kdy odhadujete, že se tato novela schválí a vejde v platnost a v účinnost. Děkuji za odpověď.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama