Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13. 11. 2020 10:21:00

ČR musí zastavit vyplácení dotací Agrofertu

ČR musí zastavit vyplácení dotací Agrofertu

Evropská komise zaslala české vládě další reakci na svůj auditní nález, který konstatoval existenci střetu zájmů a tedy neoprávněného čerpání dotací firmami ve vlastnictví českého premiéra Andreje Babiše.

 Europoslankyně Veronika Vrecionová vyzývá českou vládu a její složky, aby zastavily vyplácení dotací firmám vlastněným premiérem a zároveň vylučovaly tyto firmy z účasti ve veřejných zakázkách, což zákon o střetu zájmů rovněž zakazuje.

„Jestliže český premiér Andrej Babiš stále nevidí střet zájmů, když na jedné straně pobírá dotace a na straně druhé rozhoduje o jejich vyplácení, musí reagovat státní orgány a postupovat v souladu se zákony. Vyzývám proto vládu a příslušné složky státu, aby s okamžitou platností zastavily vyplácení všech dotací firmám ve vlastnictví předsedy vlády Andreje Babiše a také aby v souladu se zákonem o střetu zájmů vylučovaly společnosti ve vlastnictví Andreje Babiše z tendrů na veřejné zakázky,“ uvedla europoslankyně Veronika Vrecionová a připomněla tak mimo jiné veřejnou zakázku za cca 5 mld. Kč, kterou získala společnost Uniles, která je rovněž ve vlastnictví Andreje Babiše.

„V době, kdy je potřeba získat každou korunu do státního rozpočtu, abychom mohli zajistit kvalitní vzdělání, stavět silnice nebo vyplácet důchody, je nutné, aby české úřady nebyly slepé a začaly toto zjevné vyplácení dotací v rozporu s českým zákonem a evropským nařízením řešit,“ dodala Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama