Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

23.04.2019 17:39:00

Nabízím sociální demokracii vstřícný krok

Nabízím sociální demokracii vstřícný krok

Projev na 28. schůzi Poslanecké sněmovny 23. dubna 2019 - návrh na projednání podpory výrobců kvalitních lokálních potravin

 Hezké odpoledne.

Dovolte mi navrhnout, nebo požádat Poslaneckou sněmovnu - (Silný hluk v sále. Předsedající žádá o klid.) - o podporu zařazení nového bodu, který by se jmenoval Podpora výrobců kvalitních lokálních potravin.

Sociální demokracie dnes na dopolední tiskové konferenci, kdy zahajovala kampaň do Evropského parlamentu, vystavila symbolickou červenou kartu nekvalitním potravinám. Já samozřejmě toto gesto vítám, nicméně musím říct, že právě od sociální demokracie mě toto velice rozesmálo.

Za prvé je sociální demokracie šest let s krátkou přestávkou ve vládě, má ministra zemědělství. Sociální demokracie velmi vehementně a dlouho zastává dotační systém, který velmi zvýhodňuje velké zemědělce, velké výrobce potravin. A jde to tak na úkor těch malých, lokálních, těch, kteří vyrábějí kvalitní potraviny. Nicméně tím, že k nim nesměřují tyto dotace, tak nejsou schopni konkurovat cenou těm velkým.

Já vlastně tímto nabízím sociální demokracii vstřícný krok, aby mohla zařazením tohoto bodu, jehož součástí by bylo usnesení, které by vyzývalo vládu k podpoře zastropování zemědělských plateb, tak aby mohla skutečně sociální demokracie naplňovat svůj program a nejenom o tom mluvit.

Tento bod zároveň, pokud by ho Poslanecké sněmovna přijala, tak bych ho navrhla zařadit jako pevný bod na pátek 26. dubna jako první bod po bloku voleb.

Děkuji.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout