Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.06.2015 10:48:11

Senát může napravit chybu poslanců

Senát může napravit chybu poslanců

V Poslanecké sněmovně ČR díky hlasům vládní koalice neprošel při projednávání zákona o spotřební dani pozměňovací návrh poslance Karla Raise (ANO).

Tento pozměňovací návrh měl ukončit daňové zvýhodnění biopaliv, na nichž vydělává obrovské sumy ministr financí Andrej Babiš. Poslanci vládní koalice nejdříve oznámili, že tento pozměňovací návrh podpoří, aby poté udělali pravý opak - návrh zamítli.

Vzhledem k tomu, že původní notifikace veřejné podpora biopaliv 1. generace vyprší v polovině letošního roku, ČR je tak vystavena riziku sankcí ze strany EU. Rozhodla jsem se proto podat totožný pozměňovací návrh, který již byl předložen v Poslanecké sněmovně zástupcem koaliční strany, a který ukončuje daňové zvýhodnění při prodeji biopaliv. Návrh, který tuto podporu omezuje, stále nebyl projednán v Poslanecké sněmovně a reálně hrozí, že se včas projednat nestihne. Zároveň pozměňovací návrh vychází z trendů v rámci EU tím, že umožňuje podporu biopaliv i  druhé generace, což je cíl, který EU opakovaně deklarovala a postupně mu také uzpůsobuje změny v systémech podpory biopaliv obecně.

Pevně věřím, že moji kolegové ze Senátu můj pozměňovací návrh podpoří a napraví tak jednání některých našich kolegů z Poslanecké sněmovny, jejichž změna názoru poškodila dobré jméno Sněmovny.

Veronika Vrecionová
Senátorka a expertka ODS pro oblast venkova a zemědělství

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama