Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25.11.2020 6:37:00

Stát musí vymáhat dotaci 100 milionů na toustový chleba po Agrofertu

Stát musí vymáhat dotaci 100 milionů na toustový chleba po Agrofertu

Europoslankyně ODS Veronika Vrecionová vyzvala úřady, aby požadovaly po Agrofertu zpět dotaci na toustový chléb, kterou odmítla EK proplatit.

 Podle Vrecionové stát musí respektovat zákon o střetu zájmů, který zakazuje firmám, které vlastní člen vlády, dostávat dotace.

„Evropská komise došla k závěru, že dotaci 100 mil. Kč na linku na toustový chleba poskytnutou českou vládou společnosti Agrofert České republice neproplatí. Evropská komise tak došla k závěru, že není nic inovativního na výrobní lince, kterou již sesterský závod firmy používá v zahraničí. Jinými slovy firma Andreje Babiše chtěla udělat to, co dělá opakovaně. Snaží se získat peníze na úkor ostatních daňových poplatníků. Evropská komise tuto praktiku zastavila. Teď je na řadě český stát, aby neoprávněně vyplacené peníze od Agrofertu požadoval zpět. A nejenom to. Znovu vyzývám vládu a příslušné orgány, aby společnosti, kterou vlastní člen vlády, nebyly nevyplaceny žádné dotace tak, jak říká český zákon o střetu zájmů,“ říká europoslankyně ODS Veronika Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama