Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • europoslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.03.2023 5:35:00

Stojíme za Moldavskem

Stojíme za Moldavskem

Moldavsko patří k zemím nejvíce sekundárně zasaženým ruskou agresí proti Ukrajině – v mezinárodním srovnání malá a chudá země čelí ztrátě klíčových trhů a prudce rostoucí inflaci.

I přesto Moldavsko prokázalo pozoruhodnou solidaritu s prchajícími Ukrajinci. Kromě toho se Rusko opakovaně snaží situaci v zemi destabilizovat. Během posledních 12 měsíců EU připravila komplexní podpůrný balíček v hodnotě více než 1 miliardy eur na posílení odolnosti Moldavska.

„EU musí stát Moldavsku v této době po boku. Rusko využívá různé destabilizační prostředky – od podpory prokremelsky laděných protestů až po narušování moldavského vzdušného prostoru a vytváření atmosféry strachu. Musíme být také velmi opatrní vůči ruským snahám o vykonstruování casus belli - Rusové šíří lži, že Ukrajina shromažďuje vojska k útoku na moldavský proruský separatistický region Podněstří. Podobné hlášky už po loňské zkušenosti musíme brát vážně a nepovažovat je jen za jakousi součást vnitroruského folklóru," uvedla europoslankyně Veronika Vrecionová.

„Ekonomická podpora i podpora v obranné oblasti jsou jedinou cestou k uhájení nezávislosti Moldavska. Podobně jako v případě Ukrajiny – bezpečnost a územní celistvost Ukrajiny úzce souvisí s naší vlastní," dodává europoslankyně Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama