Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.10.2019 14:01:00

Vláda připravuje zdražení a omezení lokálních potravin v supermarketech

Vláda připravuje zdražení a omezení lokálních potravin v supermarketech

Novela zákona o významné tržní síle, kterou připravuje vláda prostřednictvím Ministerstva zemědělství, obsahuje ustanovení, která ve svém důsledku zdraží potraviny a omezí přístup lokálních výrobců potravin do obchodních řetězců.

 Malé zemědělce a lokální výrobce potravin musíme ale spíše podporovat, než dusit.

„Jestliže zákon zakáže spolupráci obchodních řetězců s jejich dodavateli na slevových akcích, omezí tak v podstatě samotnou existenci slev, což znamená zvýšení cen potravin. Slevové akce byly jednou z možností, jak učinit i lokální potraviny cenově konkurenceschopné a tedy zajímavé pro zákazníky. Poté, co se vládě nepodařilo prosadit zákaz dvojí kvality potravin do evropské směrnice, nyní přichází s dalším krokem, který jde proti malým výrobcům potravin a hlavně českým zákazníkům,“ uvedla europoslankyně Veronika Vrecionová.

Europoslankyně za ODS zároveň upozorňuje, že české zemědělství a potravinářství potřebuje pravý opak než vládou ANO, ČSSD a KSČM předkládané restrikce. „Zemědělství je jeden ze sektorů, který může pozitivně přispět k ochraně životního prostředí. Je ale potřeba více podporovat malé zemědělce a lokální výrobce potravin. Například omezovat jejich administrativu nebo přesměrovat evropské dotace od velkých zemědělských podniků právě k malým rodinným farmám, které se o půdu a přírodu, ve které hospodaří, starají výrazně lépe, než bývalé JZD.“

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout