Ing. Veronika Vrecionová

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.04.2016 11:16:00

Zrušení solidární přirážky a zavedení slevy na děti pro živnostníky neprošlo...

Zrušení solidární přirážky a zavedení slevy na děti pro živnostníky neprošlo...

Stejně tak jako před několika týdny v Poslanecké sněmovně jsme i dnes v Senátu navrhli zjednodušení daňového systému a odstranění nesmyslných výjimek.

Vládní koalice však návrh na zrušení solidární přirážky k dani z příjmu, tedy návrat k jednoduché rovné dani, odmítla. Stejně tak dopadl i návrh umožnit živnostníkům využívajícím výdajové paušály uplatňovat slevu na manželku a děti. „Opět se ukazuje, že skutečné kroky, které v daňové oblasti činí vládní koalice, jsou v naprostém rozporu s tím, co říká ministr financí před kamerami. Jednoduchý systém s nízkými daněmi je nejlepší cesta pro zvýšení daňových příjmů. Ministerstvo financí se však rozhodlo jít pouze cestou represe,“ uvedla předkladatelka návrhu Veronika Vrecionová.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama