Ing. Zbyněk Stanjura

  • ODS
  • Moravskoslezský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,96. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.01.2021 15:45:00

Vláda musí odkrýt karty, očkování chceme řešit ve Sněmovně

Vláda musí odkrýt karty, očkování chceme řešit ve Sněmovně

Nejdůležitějším světovým tématem je v tuto chvíli očkování. Je nutné dostat vakcínu co nejrychleji ke všem lidem, v tom ale vláda bohužel selhává. Premiér tvrdí, jak Česká republika zvládá vše dobře, ale opět jen lže.

 Očkovací strategie nefunguje, očkovací systém kolabuje, čekárny jsou přeplněné a termín kompletní proočkovanosti je v nedohlednu. ODS žádá vládu o informaci, do kdy budou naočkovány rizikové skupiny. Požadujeme zveřejnění počtu očkovaných osob, zveřejnění smluv s dodavateli vakcín a aby byl systém očkování dostupný pro všechny.

„V těchto dnech je nejdůležitějším tématem celého světa očkování. Vývoj vakcíny je první část úkolu, v druhé části je nutné dostat vakcínu k co nejvíce lidem v co nejkratším čase. A právě zde vláda ČR bohužel selhává. Většina z nás má kolem sebe někoho, kdo se neúspěšně snažil přihlásit k očkování. Viděli jsme záběry z přeplněných čekáren nebo příběh seniorky, která jela zbytečně 30 km na očkování, které nakonec neproběhlo. I přesto pan premiér tvrdí, že vše funguje a Česká republika zvládá celou situaci dobře. To ale není pravda. Všichni vidíme, že očkovací strategie nefunguje a my požadujeme vysvětlení od vlády proč. Chceme vědět, do kdy budou naočkované rizikové skupiny, chceme mít dostupné veškeré informace, systém očkování musí být dostupný pro všechny věkové kategorie. K dispozici by měl být přehled distribuce vakcín po ČR, online přehled o počtu očkovaných a zveřejněné smlouvy s firmami stran dodávek vakcín. Premiér by také měl přiznat, že není možné zvládnout naočkovat všechny občany do února,“ říká předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama