Ing. Zdeněk Štefek

Zastupitel SČkraje,kandidát do EP,Objednatel/zhotovitel:KSČM
  • KSČM
  • Středočeský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,65. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.10.2013 7:18:41

Prezentace zlaté mince „Železniční most v Žampachu“

Prezentace zlaté mince „Železniční most v Žampachu“

Jílové u Prahy svědkem jedinečné akce...

V prostorách zrekonstruované konírny v Regionálním muzeu v Jílovém u Prahy uspořádala Česká národní banka (ČNB) 8. října prezentaci o stavu ekonomiky ČR pro odbornou veřejnost a představila novou zlatou minci „Železniční most v Žampachu“ v nominální hodnotě 5 000 korun, která byla vydána v rámci cyklu mincí „Mosty České republiky“.

Akce se účastnili mimo guvernéra ČNB Miroslava Singera, ředitele sekce ČNB Tomáše Holuba i další hosté, kteří se na přípravě mince od samotného vytipování tématu podíleli (včetně autora či ředitelky Národního památkového ústavu) a pozvání přijali i starostka Jílového u Prahy Květa Halanová, náměstek hejtmana Pavel Jetenský či radní pro kulturu a památkovou péči Zdeněk Štefek.

Mince byla zpracována dle vítězného návrhu akademického sochaře Zbyňka Fojtů, který při vernisáži taktéž promluvil. O historii železničního mostu v Žampachu se podělila též historička muzea Edita Mikolášková, nechyběl ani krátký film o ražbě mincí.

Závěrem byly předány zlaté mince paní starostce Halanové a náměstku Jetenskému, který zde zastupoval hejtmana kraje Josefa Řiháka.

„Chtěl bych poděkovat za propagaci Středočeského kraje, neboť touto mincí se most v Žampachu jako technická památka dostane na dlouhá staletí do povědomí veřejnosti, i za roli ČNB při řízení ekonomiky země,“ poděkoval mimo jiné náměstek Jetenský a slíbil, že minci předá Středočeskému kraji.

„Jílové bylo zlatým dolem českého království, je symbolické, že právě zde se koná vernisáž této zlaté mince. Je i vidět, že můžeme nabídnout důstojné prostory pro téměř jakoukoliv akci včetně doprovodných služeb,“ komentoval akci radní Štefek.

Webové stránky muzea včetně aktuálních akcí naleznete na http://www.muzeumjilove.cz/.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout