Ing. Zdeněk Štefek

politik ve stínu
  • KSČM
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

05.06.2015 8:42:48

Soutěž Máme vybráno má své výherce

Soutěž Máme vybráno má své výherce

2. června se v klášteře Dominikánů v Praze uskutečnila konference o financování památek.

2. června se v klášteře Dominikánů v Praze uskutečnila konference o financování památek.

Setkání bylo určeno lidem s aktivním zájmem o opravy a využívání památek, majitelům a správcům historických staveb, zástupcům státních institucí, církví i všem ostatním, kteří chtějí načerpat inspiraci v oblasti financování památek a sdílet své zkušenosti s ostatními.

Konferenci i večerní slavnostní vyhlášení výsledků soutěže MÁME VYBRÁNO uspořádal Institut pro památky a kulturu, o.p.s.

„Činnost Institutu pro památky a kulturu podporuje mimo Ministerstva kultury i Asociace krajů, jejíž komise doporučila i podpořit soutěž Máme vybráno,“ sdělil radní Štefek.

Čtvrtý ročník soutěže, která oceňuje sbírky na obnovu kulturních památek je realizován ve 3 kategoriích. První z nich je Finančně nejúspěšnější veřejná sbírka v roce 2014, druhá kategorie je Nejlépe prezentovaná veřejná sbírka v roce 2015. Třetí kategorie je Cena veřejnosti MÁME VYBRÁNO.

V kategorii Finančně nejúspěšnější sbírka ukončená v roce 2014 získalo 1. Místo KČT oblast Moravskoslezská za Obnovu Bezručovy chaty na Lysé hoře, získali 3,7 milionů korun, na druhém místě Římskokatolická farnost Týn nad Vltavou za Opravu kostela sv. Jakuba, získali 1,3 milionů korun, na třetí místě Město Vimperk za Zvon do městské zvonice ve Vimperku, na který vybrali 840 tisíc korun

V kategorii Nejlépe prezentovaná sbírka v roce 2015 uspěl Spolek absolventů a přátel ČVUT s Píšťalami pro ČVUT, Občanské sdružení Zelené srdce za Záchranu kaple sv. Anny u Pelhřimova a na třetí místě skončil Barokní dvůr BOROTÍN za Obnovu barokního hospodářského statku Starý zámek.

Cenu veřejnosti  získal VIA TEMPORA NOVA za Záchranu a revitalizaci zámku Lipová u Šluknova, dále se umístila Římskokatolická farnost Vrbno pod Pradědem za Opravu kostela sv. Archanděla Michaela a Skřítek za Rekonstrukci budovy hájenky v Holešově

Na konferenci dostaly prostor zajímavé přednášky o financování obnovy památek i panelové diskuse, třeba na téma Varhany a možnosti jejich financování nebo na téma Studenti a absolventi pomáhají.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama