Ing. Zuzana Ožanová

  • ANO 2011
  • Moravskoslezský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.04.2024 21:13:00

Protidrogový koordinátor koordinuje místo boje s drogammi prezidentskou kancelář

Protidrogový koordinátor koordinuje místo boje s drogammi prezidentskou kancelář

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 18. dubna 2024 k zákazu HHC.

 Děkuji, vážená paní místopředsedkyně. Já se naopak budu těšit na písemnou odpověď. Myslím, že bude lepší než ústní.

Tak jsem se v tisku 29. února letošního roku dočetla o akci protidrogového koordinátora. Po jednání Rady vlády pro koordinaci politiky v oblasti závislosti uvedl protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil, že policie bude postihovat držení HHC podobně jako držení a prodej konopí. Toto považuji za zcela věcné sdělení. Následně však měl navíc uvést, že požádal prezidentskou kancelář, aby zvážila udělování milostí pro potrestané běžné uživatele. Tomu fakt nerozumím. Protidrogový koordinátor koordinuje místo boje proti drogám prezidentskou kancelář? Opravdu si myslíte, pane premiére, že nepřekročil své pravomoci? S nadsázkou z pozice úředníka žádá o nesystémové řešení něčeho, co on považuje za problém. Jelikož je národním protidrogovým koordinátorem, zodpovídajícím se vládě, jeho jednání vyznívá tak, že tento postup vládě nevadí a schvaluje jej.

Pokud má problém se sankcemi za drogové delikty, tak může dát návrh na úpravu legislativy a nikoliv volit takovéto řešení. Institut prezidentských milostí tu není pro různé koordinátory čehokoliv, ale pro hlavu státu, aby ve zcela mimořádných případech mohl prezident udělit milost.

Vážený pane premiére, je třeba zvážit, zda člověk, který bere, že by se měly systémově používat prezidentské milosti pro jednu jedinou věc, měl nadále zůstávat ve své pozici.

Děkuji předem za písemnou a skvělou odpověď.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama