Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.01.2021 7:35:00

Umlčování nepohodlných politiků bourá představu svobodné, demokratické soutěže

Umlčování nepohodlných politiků bourá představu svobodné, demokratické soutěže

Komentář na facebookovém profilu k zablokování účtů Donalda Trumpa na sociálních sítích

 Zablokovaný účet D. Trumpa je strašlivý zásah do svobody slova a demokratických principů. Sociální sítě do velké míry převzaly roli tradičních médií a jsou dnes často hlavními kanály pro komunikaci mezi voliči a politiky. Umlčování nepohodlných politiků bourá představu svobodné, demokratické soutěže. A platí to v případě jakéhokoliv politika, ať jsem, nebo nejsem jeho fanoušek, ať souhlasím či nesouhlasím s jeho chováním v posledních dnech či týdnech.

Nejde tu “jen” o Trumpa, Twitter v tomto neumlčel jen prezidenta USA, ale dal najevo, že ho nezajímá ani více než 72 milionu voličů, kteří Trumpa v prezidentských volbách volili. Tento krok tak jen prohloubí strašlivé rozdělení a politickou a společenskou krizi v USA.

Voliči Trumpa nezmizí dnem, kdy nastoupí do křesla prezidenta Joe Biden. Argument v podobě bránění v podněcování k násilí neobstojí, kolik účtů bylo zablokováno politikům, vyjadřujícím sympatie hnutí BLM, se kterým bylo spojeno obří násilí v mnoha amerických městech? Každý zastánce svobody musí být tímto krokem šokován, ať už Trumpa miluje, nebo nenávidí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama