Ing. et Ing. Jan Skopeček

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.11.2020 20:45:00

V době klesající důvěry v ekonomiku je potřeba snižovat daně

V době klesající důvěry v ekonomiku je potřeba snižovat daně

Podle Českého statistického úřadu klesla důvěra v českou ekonomiku na velmi nízkou úroveň.

 To je podle místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka jednoznačný argument pro potřebu snížit daně a pokusit se tak zlepšit očekávání ekonomických subjektů ohledně budoucnosti.

„Dobře víme, že očekávání v ekonomice mají sebenaplňující charakter a vláda či stát se musí právě v krizových dobách pokusit svojí hospodářskou politikou přispívat k pozitivním očekáváním. Snížení daní bude mít pozitivní efekt ať už přímý, nebo nepřímý na většinu subjektů v ekonomice. Je tak třeba dotáhnout Sněmovnou schválené zrušení superhrubé mzdy a další snížení daní do úspěšného konce. Ekonomická situace si to vyžaduje,“ vysvětluje místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama