Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.

  • ODS
  • Středočeský kraj
  • místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

18.11.2022 15:13:44 - novákk

Je jediným viníkem krize opravdu jen Rusko?

Vláda pořád tvrdí, že za drahotu může Rusko, ale není to vina i evropské zelené politiky a vlád, že se tolik orienovala na energie právě z Ruska? A dojde v zelené poltice Evropy k nějaké změně? Netvrdím, že myslet více ekologickyy není třeba, ale postupně, ne takto radikální změny, když na ně není nikdo připraven

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Traper, akdara, Annamarie, optimista70, Sofie Podlipska, Dudánek, vanpetr, mikinenecek, Kritická, pion, Joklesfil, Sokolik, jivav, Satir, KarelVojtěch, tomsik1, eva41, Bobur

Odpověď

02.12.2022 13:21:23 - Ing. et Ing. Jan Skopeček, Ph.D.
Dobrý den,
jediným viníkem Rusko není, přestože válka na Ukrajině byla katalyzátorem v rostoucích cenách energií. Orientovat se pouze na jeden zdroj dodávek surovin, kterým Rusko bylo, a nediverzifikovat samozřejmě chybou bylo. 
K nějaké změně v příliš ambiciózní a na realitu nehledící zelené politice dojít musí. Jednou z vlašťovek může být přehodnocování otázky jádra ve Francii a dalších zemích. Snad ten trend nespoléhající se pouze a jedině na obnovitelné zdroje bude pokračovat. 
S pozdravemJS