Ing. et Ing. Jiří Korec

  • ANO 2011
  • Zlín
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.03.2023 18:20:00

S předsedou Senátu Vystrčilem jsme probrali aktuální zlínská témata

S předsedou Senátu Vystrčilem jsme probrali aktuální zlínská témata

Předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil zavítal v rámci své jednodenní návštěvy Zlínského kraje na zlínskou radnici.

Setkal se zde s primátorem Jiřím Korcem, náměstkyní primátora pro oblast školství a kultury Martinou Hladíkovou, náměstkem primátora pro oblast ekonomiky Miroslavem Chalánkem a tajemníkem magistrátu Tomášem Langem.

Předseda Vystrčil se zajímal o aktuální zlínská témata. „Probírali jsme připravenost investičních akcí a jejich financování. Dotkli jsme se i pro nás palčivého tématu rozpočtového určení daní, které je pro nás značně nepříznivé. Pana předsedu zajímala i sportoviště ve městě a jejich potřebné inovace. Zmínil I důležitost spolupráce města s krajem,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Politici se v rámci neformální konverzace dotkli i cestování po městě. „Pan předseda se podivil, že neviděl ve Zlíně moc cyklistů a zajímal se, jak se ve Zlíně cestuje. Přiblížili jsme mu, že máme kvalitní MHD, že je všude kousek a že jsou ve Zlíně v teplých měsících hojně využívaná sdílená kola,“ sdělil náměstek primátora, Miroslav Chalánek.

„Pan Vystrčil vyjádřil nadšenost ze Zlínské architektury a ptal se na velikost památkové zóny, která je druhá největší v České republice. Tu bychom chtěli optimalizovat,“ přiblížila náměstkyně primátora Martina Hladíková.

Předseda Vystrčil se na závěr své návštěvy podepsal do kroniky Magistrátu města Zlína.

Delegace Senátu vedená Milošem Vystrčilem navštívila rovněž zlínský mrakodrap, sídlo Zlínského kraje. Předseda Vystrčil a jeho doprovod se krátce setkali s hejtmanem Radimem Holišem, členy krajské rady a prohlédli si historický Baťův výtah.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama