Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

28.03.2019 12:13:00

Brexit - na co pořád čekáme?

Brexit - na co pořád čekáme?

Komentář na facebookovém profilu k vyjednávání o brexitu

 Zdá se, že se brexit pořádně zamotává. Británie se utápí ve vládní a možná i ústavní krizi, bruselští politici naopak marně čekají na jasný postoj a konečné slovo Velké Británie. A všichni se bojí rozhodnout.

Můj postoj k tomuto tématu je však stále stejný. Když se Velká Británie jednou rozhodla odejít z Evropské unie, tak by tento krok měla se zdviženou hlavou dokončit, nikoliv jít tímto až potupným, ale hlavně trapným hašteřením.

Jsem přesvědčen, že Česká republika i další členské státy jsou připraveny na odchod Velké Británie z EU, a to i bez dohody. Máme vlastní zákon, který řeší vztahy mezi ČR a Spojeným královstvím a postihuje ty nejdůležitější aspekty lidského života. Tak na co pořád čekat?

Velká Británie musí dokončit svůj brexit a my pojďme řešit další problémy EU, kterých je více než dost.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama