Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.08.2020 13:48:00

Dani z nabytí nemovitosti zvoní hrana

Dani z nabytí nemovitosti zvoní hrana

Komentář na facebookovém profilu k návrhu zrušení daně z nemovitosti

 Dlouhodobě tvrdím, že daně je třeba snižovat, a to především v dnešní době, kdy je ekonomika doslova na lopatkách. Zrušení daně z nemovitosti proto považuji za rozumný krok, který může alespoň částečně snížit cenu nemovitostí a ulevit mnoha především mladým rodinám.

S kolegy senátory jsme vrátili zpět do Poslanecké sněmovny návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti, a to s pozměňovacím návrhem, který jsme společně odsouhlasili. Rozhodně to ale neznamená, že se tím celý záměr komplikuje. Naopak jsme tímto pozměňovacím návrhem opravili legislativní chyby v části předlohy, která zachovává možnost odpočtů úroků z hypotéky od základu daně z příjmů. Právě zmíněné chyby by totiž odpočet úroků ve finále znemožnily. Nakonec v tom, že jsou v předloze chyby, se s námi shoduje i ministryně financí.

Návrh tedy opět projedná Poslanecká sněmovna, kde by již schválení nic nemělo stát v cestě, a následně zamíří k prezidentovi.

V praxi však již nyní nikdo tzv. „nabývačku“ hradit nemusí. Její platba je odložena do konce roku, kdy by již nový zákon měl být v platnosti.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama