Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.05.2019 11:32:00

Hamižná OSA měla inkasovat peníze, na které nemá nárok

Hamižná OSA měla inkasovat peníze, na které nemá nárok

Komentář na facebookovém profilu k vybírání autorských poplatků od živnostníků

 Tak tohle je skutečný Absurdistán. Kadeřnice musela zaplatit tisíce korun jako poplatek OSA, přestože ve své provozovně žádné rádio ani přehrávač neměla! Její příběh je naprosto neuvěřitelný a trestuhodný. Jak je možné, že si někdo účtuje peníze, na které nemá nárok, a ještě přitom vyhrožuje, že bude po dotyčném živnostníkovi vymáhat dvojnásobek původně požadované (a už tak nesmyslné) částky za „bezdůvodné obohacení“? To je přece čistá zlodějina!

Proti podobným praktikám kolektivních správců bojuji dlouho. Usiluji o to, aby byli živnostníci osvobozeni od placení autorských poplatků za rádia a televize v provozovnách, kde pouštění hudby nemá hospodářský význam.

Přestože senátní verze novely autorského zákona, kterou jsem inicioval, nedávno v Poslanecké sněmovně neprošla o pouhé tři hlasy, šance na změnu zákona a „zkrocení“ OSA zůstává. Zřejmě bouřlivé diskuze a nesouhlas veřejnosti s výsledkem hlasování k tomuto tématu totiž přiměly zástupce ANO, kteří původně návrhu nedali zelenou, k tomu, aby teď zcela otočili a toto téma sami zvedli. Ať už to bylo populistické gesto či nikoliv, důležitý je výsledek. A ten doufám pomůže všem živnostníkům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama