Ivo Valenta

  • BPP
  • Zlínský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 8. 2020 6:37:00

Jde o neschopnost? Nebo je to záměr?

Jde o neschopnost? Nebo je to záměr?

Komentář na facebookovém profilu k vládním opatřením v boji proti koronaviru

 Vláda rozhodla o tom, že od září budeme muset povinně nosit roušky nejen v nemocnicích, sociálních zařízeních, příp. na některých dalších místech, kde to dává logiku s ohledem na nutnost chránit ohrožené skupiny obyvatel, ale tuto povinnost rozšířila na obchody, poskytovatele služeb a zcela nesmyslně na kadeřnictví či restaurace.

Vzniká tím další Kocourkov, se kterými se teď budou potýkat nejen školáci, ale také každý, kdo vyrazí na pivo nebo sklenku vína či burčáku do mnoha vinných sklepů u nás na Slovácku. Před sklepem bez roušky, při vstupu do sklepa v roušce, u stolu s rouškou, když budu „konzumovat“ tak bez roušky, když půjdu na WC tak s rouškou atd., atd.

Vzniká tím nejen další zmatek, ale především rozčarování u většiny národa, protože taková v podstatě děravá opatření nebudou ani z laického pohledu schopna výrazněji zabránit šíření koronaviru. A k tomuto názoru se přiklání i řada lékařů a dalších odborníků.

V tomto ohledu vnímám rozhodnutí ministerstva zdravotnictví bohužel jako pouhou snahu posílit atmosféru strachu mezi občany naší země na straně jedné a za zbytečné omezování svobody každého z nás na straně druhé. Obzvláště za situace, když jsme od vládních představitelů slyšeli v posledních měsících opakovaná ujištění, že k žádným celoplošným opatřením již vláda přistupovat nebude, a že případná ohniska nákazy se budou řešit pouze v daném regionu zpřísňováním opatření v konkrétní, zasažené lokalitě.

Mnohokrát jsme mimo jiné i v Senátu atakovali vládu, aby připravila jasný krizový plán pro boj s koronavirem. Bohužel vláda promarnila čtyři měsíce času. Zavedla sice okresní semafor, ale při zavádění preventivních opatření se jím přesto sama neřídila. Navíc se nezlepšila předvídatelnost vládních opatření. V pondělí vláda oznámila povinnost nošení roušek jen ve vnitřních prostorách a provozovatelé restaurací i jejich zákazníci si oddechli, že se jich toto nařízení tentokrát týkat nebude. Jejich radost však vydržela jen dva dny, protože ve středu bylo všechno jinak a do rouškové povinnosti spadla také všechna stravovací zařízení.

Jde o neschopnost? Nebo je to záměr? Těžko soudit.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama