ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,22. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.06.2020 9:41:00

Konec černochů na obalech potravin? Svět se zbláznil

Konec černochů na obalech potravin? Svět se zbláznil

Komentář na facebookovém profilu k návrhům na změnu obalů potravin, na nichž jsou černoši

 To už si snad pseudobojovníci za rovnoprávnost všech ras a pohlaví dělají legraci… Nebo se jen chtějí mediálně zviditelnit? B je podle mne správně

Jinak by nepřistupovali k tak populistickým a směšným gestům, jakými jsou změny přebalů na potravinách, které mají svou často desítky let trvající tradici. Vždyť je to směšné!

Proč by v láhvi se siluetou ženy nemohl být tmavý sirup? Co na tom může černošky urážet? Přece pokud by byl sirup světlý, logicky by připomínal bělošku. To by vadilo také? Zakážeme tedy sirupy? Nebo zakážeme láhve ve tvaru žen?

A co kdyby byl sirup vyroben z červeného ovoce? Urazí se indiáni, kteří jsou označováni jako „rudí“?

A vůbec – pokud černoši z přebalů některých potravin zmizí – nebudou v tom někteří aktivisté a bojovníci za „lepší svět“ zase vidět diskriminaci, spočívající v tom, že jsou na těchto obalech pro změnu běloši?

Co třeba Eskymáci? Nebudou muset zmizet ze všech obrázků, na nichž jsou zobrazeni spolu s psími spřeženími?

Zapojme už konečně zdravý rozum a v době, kdy svět řeší spoustu skutečných problémů, nehledejme další tam, kde opravdu nejsou.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama