Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24. 3. 2019 11:20:00

Legalizaci dvojí kvality potravin jednoznačné NE

Legalizaci dvojí kvality potravin jednoznačné NE

Komentář na facebookovém profilu k jednání Evropského parlamentu o dvojí kvalitě potravin

 Žádné výjimky, žádné právní kličky a žádná písmena pod čarou. Kvalita potravin, dodávaných napříč Evropou, musí být ve všech členských zemích stejná. Bez výjimek.

Co to je za argumenty, že východní země mají jiné chutě a nebo jiný typ špíny, než ty dále na západ? Copak české prádlo je jinak znečištěné, než to německé? Čeští kojenci mají jiné chutě než němečtí? Česká veřejnost preferuje v konzervách a zmrazených produktech méně masa, než veřejnost jiných zemí?

Pokud se nepodaří dát jednoznačnou stopku dvojí kvalitě potravin a i nadále se budou muset východní země spokojit s horšími produkty, je to jen další signál neschopnosti stávající EU a nepochybuji o tom, že snahy o vystoupení z Unie budou u mnoha zemí opět silnější.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout