Ivo Valenta

  • BPP
  • Uherské Hradiště
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,16. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.08.2018 8:35:00

Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

Ministr Metnar nás chce vrátit do dob socialismu?

Někdy mám pocit, že nevěřím svým očím.

 Jeden z těchto momentů byl, když jsem si přečetl článek, v němž se ministr obrany „ANO vlády“ Metnar vyjadřuje pro zavedení povinné vojenské služby. Vzpomněl jsem si na doby, kdy mladé dívky ronily slzy, že dva roky neuvidí své milé. Matky se modlily, aby se jim synové v pořádku vrátili domů, a ti samotní často usilovali všemožnými cestami o získání modré knížky.

Šikana, dělení vojáků na bažanty a mazáky – to je jistě pro některé nostalgie, pro jiné dodnes noční můra. Vím, že dnes řada lidí s nadsázkou tvrdí „kdo nebyl na vojně, není chlap“ – opravdu ale tohle někdo skutečně chce?

Máme profesionální armádu. Její řady můžeme rozšířit. Každý má navíc možnost podstoupit dobrovolná vojenská cvičení a v případě potřeby se tak podílet na obraně země. Nemůžeme ale přece nikoho nutit brát zbraň do ruky! Je to naprostý nesmysl.

Bezpečnost země je třeba posílit zcela jinými způsoby a začít se musí na úrovni EU. Všichni dobře vědí, co je v dnešní době největším bezpečnostním rizikem pro celu Evropu. Je to nelegální migrace nepřizpůsobivých a radikálních Islamistů. Řešení tohoto problému přece rozhodně nespočívá v zavedení povinné vojenské služby…

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout